Follow Us :

හස්ත කර්මාන්ත පුහුණු ව්‍යාපෘතිය

දිවයින පුරා ගම්මාන මටිටමින් විවිධ කර්මාන්ත ක්ෂේත්‍ර නියෝජනය කරන හස්ත කර්මාන්ත පුහුණු ජාලයක් ශිල්ප සභාව මඟින් ක්‍රියාත්මක කෙරේ. මේවා දැනට අවුරුදු 50කට පෙර පටන් කුඩා කර්මාන්ත දෙපාර්තමේන්තුව මඟින් ක්‍රියාත්මක කොට පසුව හස්ත කර්මාන්ත මණ්ඩලයත් වර්තමානයේ ජාතික ශිල්ප සභාව මඟින් පාලනය වේ.මෙහිදී ආධුනිකයින්ට දෛනික පුහුණූ දීමනාවක් ගෙවනු ලැබේ. පුහුණුවෙන් පසුවද අවශ්‍ය නම් ඒ අයට එහිම නැවතී වෙළ‍ෙඳපොළට භාණ්ඩ නිෂ්පාදනය කිරීමට පහසුකම් ඇත. ස්ථානභාර ප්‍රදර්ශිකාව විසින් ඒවා ලක්සල වැනි ආයතන වලට විකුණා නිෂ්පාදනය කළ අය අතරේ එම මුදල බෙදාදෙනු ලැබේ. මෙමගින් අවම මුදලකින් අත්කම් ක්ෂේත්‍රයට විශාල සේවයක් සැලසේ.

Jaffna District

Crafts Training Centre Divisional Secretary Division
Palmyrah Craft Training Centre
Neervely
Vali North, Jaffna

Kilinochchi District

Mannar District

Mullaitivu District

Vavuniya District

Puttalam District

Kurunegala District

Crafts Training Centre    Divisional  Secretary Division
Thalakola Craft Training Centre
Kolambagama, Kanaththewewa
Mavieala
Thalakola Craft Training Centre
Hammawalawa, Kuliyapitiya
Kuliyapitiya
Thalakola Craft Training Centre
Narangoda
Pannala
Thalakola Craft Training Centre
Baddegama, Bamunakotuwa
Bamunakotuwa
Thalakola Craft Training Centre
Nugawela, Alavuva
Alavuva
Thalakola Craft Training Centre
Kandahena, Bujjomuwa, Alavuva
Alavuva
Thalakola Craft Training Centre
Maddepola, Giriulla
Giriulla
Thalakola Craft Training Centre
Mavieala, Moragane
Mavieala
Ekel Craft Training Centre
Rambadagalla, Ridigama
Ridigama
Toy Craft Training Centre
Galwanguwa, Narammala
Narammala
Artificial Flower/Sewing Centre
Maddepola, Giriulla
Giriulla
Thalakola Craft Training Centre
Ullalapola Praja Shalawa, Mahawa
Mahawa
Pottery Craft training Centre
Werahara, Yakwila
Pannala
Hana Craft Training Centre
Navoda Welfare Society, Lolugashena
Kobeigane
Hana Craft Training Centre
Halmillakotuwa, Thuththiripitigama
Kobeigane
Thalakola Craft Training Centre
Galatharaya, Alawwa
Alavuwa
Thalakola Craft Training Centre
Habarawa, Wadakada
Polgahawela
Thalakola Craft Training Centre
Siyambalagasthenna, Wallawa
Kurunegala
Thalakola Craft Training Centre
Halmillakotuwa, Thuththiripitigama
Kobeigane
Hana Craft Training Centre
Dorabawila, Thuththiripitigama
Hettipola

Gampaha District

Crafts Training Centre Divisional Secretary Division
Thalakola Craft Training Centre
Delwala, Kithalawalana
Meerigama
Pottery Centre
Thilinagama, Meerigama
Meerigama
Pottery Centre
Weerangula, Yakkala
Aththanagalla
Pottery Centre
Hunumulla
Divulapitiya
Toy Craft Training Centre
Walavuwaththa
Gampaha
Wood Carving Centre
Waliya, Minuwangoda
Minuwangoda
Beeralu Lace Centre
Aththanagalla Raja Maha Viharaya
Aththanagalla
Artificial Flower Centre
Indiparape, Meerigama
Meerigama
Pottery Centre
Kurikotuwa, Veyangoda
Meerigama
Thalakola Craft Training Centre
Keenadeniya, Ambepussa
Meerigama

Colombo District

Crafts Training Centre Divisional Secretary Division
Leather Craft Training Centre
Janakala Kendraya, Battaramulla
Kaduwela
Pottery Craft Training Centre
Janakala Kendraya, Battaramulla
Kaduwela
Wood Carving Training Centre
Janakala Kendraya, Battaramulla
Kaduwela
Beeralu Lace Craft Training Centre
Janakala Kendraya, Battaramulla
Kaduwela

Kalutara District

Crafts Training Centre Divisional Secretary Division
Leather Craft Training Centre
Kahatawela Road, Kindelpitiya, Bandaragama
Bandaragama
Toy Craft Training Centre
Kahatawela Road, Kindelpitiya, Bandaragama
Bandaragama
Mat Craft Training Centre
Kalapugama, Moronthuduwa
Kaluthara
Watake Craft Training Centre
Pohoddaramulla, Wadduwa
Waskaduwa
Watake Craft Training Centre
Millagahalanda, Maggona
Beruwala
Watake Craft Training Centre
Iththapana
Walallawita
Watake Craft Training Centre
Pothupitiya, Wadduwa
Waskaduwa
Watake Craft Training Centre
Payagala North
Beruwala
Watake Craft Training Centre
Hirigalgodalla, Payagala
Beruwala
Cane/Bamboo Training Centre
Bulathsinghala
Bulathsinghala
Mat Craft Training Centre
Thalpitiya North, Wadduwa
Wadduwa

Anuradhapura District

Crafts Training Centre Divisional Secretary Division
Toy Craft Training Centre
Janakala Kendraya, Anuradhapura
Nugawaragam palatha
Toy Craft Training Centre
27 Junction, Pahalamaraghawewa
Nochchiyagama

Polonnaruwa District

Crafts Training Centre Divisional Secretary Division
Mat Craft Training Centre
2 nd mile post, Manampitiya East
Dimbulagala
Mat Craft Training Centre
Lankapura, Thalpotha
Lankapura
Mat Craft Training Centre
Somiyelwatta, Kaduruwela
Thamankaduwa

Matale District

Crafts Training Centre Divisional Secretary Division
Thalakola Craft Training Centre
Wehigala, Mathale
Ukuwela

Kandy District

Crafts Training Centre Divisional Secretary Division
Hana Craft Training Centre
Udawela, Theldeniya
Theldeniya
Hana Craft Training Centre
Ambalagama, Udispaththuwa
Theldeniya
Dumbara Mat Craft Training Centre
Henawala, Manikhinna
Kundasale
Hana Craft Training Centre
Janasavigama, Pallekale
Kundasale
Hana Craft Training Centre
Balagahathenna North, Makuldeniaya
Theldeniya
Toy Craft Training Centre
Polgolla
Kundasale
Toy Craft Training Centre
Rathmalkaduwa, Gampola Gampala
Udapalatha
Thalakola Craft Training Centre
Doranagama, Madawala, Harispaththuwa
Harispaththuwa
Thalakola Craft Training Centre
Siyapathgama, Udahingulwala
Pujapitiya

Nuwara Eliya District

Crafts Training Centre Divisional Secretary Division
Hana Craft Training Centre
Madanwala, Hanguranketha
Hanguranketha
Hana Craft Training Centre
Dehipe
Hanguranketha
Hana Craft Training Centre
Thewaththa, Nildandahinna
Walapane
Hana Craft Training Centre
Iskolawaththa, Akiriya
Hanguranketha

Kegalle District

Crafts Training Centre Divisional Secretary Division
Pottery Craft Training Centre
Molagoda, Kegalle
Rambukkana
Pottery Craft Training Centre
Samagama, Aranayake
Aranayake
Hana Craft Training Centre
Badulupitiya, Makelwala
Mawanella
Pottery Craft Training Centre
Ambepussa, Warakapola
Warakapola
Pottery Craft Training Centre
Mangedara, Mawaththa, Thulhiriya
Mangedara
Mat Craft Training Centre
Agalla, Beligala
Warakapola

Ratnapura District

Crafts Training Centre Divisional Secretary Division
Bamboo Craft Training Centre
Kuruwita
Kuruwita
Coconut Shell Carving Centre
Ridiwita, Hiramadagama, Kahawaththa
Godakawela

Trincomalee District

Crafts Training Centre Divisional Secretary Division
Mat Craft Training Centre
Galkadawala, Komarankadawala
Galkadawala
Mat Craft Training Centre
Mahathmagandhi Nilayam
Trincomalee
Toy Craft Training Centre
Periyakulam, Nilavely
Nilavely
Mat Craft Training Centre
Thampalagramam
Thampalagramam

Batticaloa District

Crafts Training Centre Divisional Secretary Division
Pottery Craft Training Centre
Pudukudirippu
Valachchenai
Pottery Craft Training Centre
Pethalai, Valachchenai
Valachchenai
Pottery Craft Training Centre
Kali Kovil Road, Eravur
Eravura paththu Chenkalady
Mat Craft Training Centre
Kurukkalamadam
Kalavanchikudi
Mat Craft Training Centre
Thiruperumthurai
Manmunai Batticaloa North
Mat Craft Training Centre
Nellikadu, Chenkalady
Vavunathivu
Mat Craft Training Centre
Rajapuram
Eravura paththu Chenkalady
Mat Craft Training Centre
Meerankerny, Eravur
Eravura paththu Chenkalady
Mat Craft Training Centre
Mylampavely
Eravura paththu Chenkalady

Ampara District

Crafts Training Centre Divisional Secretary Division
Mat Craft Training Centre
Mahaoya
Mahaoya

Badulla District

Monaragala District

Crafts Training Centre Divisional Secretary Division
Cane Craft Training Centre
5th Mile Post, Nannapurawa, Bibile
Madagama

Hambantota District

Crafts Training Centre Divisional Secretary Division
Thalakola Craft Training Centre
Sapugahayaya, Middeniya
Katuwana
Thalakola Craft Training Centre
Walipitiya, Middeniya
Katuwana
Thalakola Craft Training Centre
Praja Shalawa near Nuga Tree, Middeniya East
Katuwana
Toy Craft Training Centre
Palankada, Mulkirigala
Weerakatiya
Thalakola Craft Training Centre
Sri Bodhimalakaramaya, Thalawa, Kariyamadiththa
Katuwana
Lacquer Craft Training Centre
Angulmaduwa, Beliaththa
Beliaththa

Matara District

Crafts Training CentreDivisional Secretary Division
Watake Craft Training Centre
Divisional Secretariat, Weligama
Weligama
Watake Craft Training Centre
Bandaththara, Thihagoda
Thihagoda
Watake Craft Training Centre
Pahala Aparekka, Matara East
Devinuwara
Beeralu Lace Craft Training Centre
Gangarama Temple, Palana, Weligama
Weligama
Beeralu Lace Craft Training Centre
Maduruduwa Praja Shalawa, Aduwa, Palatuwa
Matara
Beeralu Lace Craft Training Centre
Regional Council, Thihagoda
Thihagoda

Galle District

Crafts Training Centre Divisional Secretary Division
Watake Craft Training Centre
Dalawalla, Unawatuna
Habaraduwa
Watake Craft Training Centre
Janakala Kendraya, Bentota
Benthara
Watake Craft Training Centre
Watareka, Gintota
Bope Poddala
Watake Craft Training Centre
Kathalluwa, Ahangama
Habaraduwa
Indikola Craft Training Centre
9th mile post, Udubattawa, Thalgampola
Yakkalamulla
Indikola Craft Training Centre
Sithaladola, Atahavula, Thalgampola
Akmeemana
Bamboo Craft Centre
Hadiyaragoda Janapadaya, Ginimallagaha
Baddegama
Beeralu Lace Craft Centre
Siyatha bldg., Kumarakanda, Dodanduwa
Hikkaduwa
Watake Craft Training Centre
Atakohota, Nawadagla
Karandeniya
Indikola Craft Training Centre
Habaraduwa
Habaraduwa
Beeralu Lace Craft Training Centre
Dalawalla, Unawatuna
Habaraduwa
Watake Craft Training Centre
Dharma Vijyaramaya, Pitaramba, Bentota
Benthota